Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć i nasz grafik:

Gordonki (0-3 lata)

Musicial Babies (6 msc-3 lata)

Math@baby (10 mies.-2 lata)

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2 lata)

RoboKids (od 4 lat)

Wesołe eksperymenty (3,5-11 lat)

Warsztaty kulinarne (4-7 lat)

Pa Pa Tki (2-3 lata)

Zajęcia ceramiczne (5-9 lat)

Gordonki (0-3 lata)
Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona. Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją, – (3,5w pierwszej kolejności za pomoczą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Musical Babies (6 miesięcy- 3 lata) 
Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajania języka obcego, a mianowicie wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, zabawy a rytmem, muzykę klasyczną i ruch. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i na ich etapy składa się śpiewanie piosenek, mówienie rymowanek przez osobę prowadzącą przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności przez dzieci, ćwiczenia wykształcające poczucie rytmu, zabawy ruchowe, oraz taniec do muzyki ludowej i etnicznej. Istotną rolę spełniają wszelakie pomoce wizualne i dydaktyczne, obrazujące słownictwo używane w piosenkach.
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Math@baby (10-16 miesięcy i 17 miesięcy-2 lata)
To zabawy z obszarów: porównywania i klasyfikowania, sortowania przedmiotów pod względem wielkości, ciężkości, koloru, kształtu-czyli praca na zbiorach, szeregowania i grupowania ze względu na cechu matematyczne takie jak: pusty, pełny, duży, mały, następny, kolejny, pasujący czy niepasujący, orientacji w przestrzeni-pod,nad,obok…, budowania pierwszych relacji z instruktorem-nauczyciele, dorosłym, innym niż domownik, poznawania świata z poziomu zmysłów, usprawniania „ małej motoryki”, rozwijania poczucia rytmu, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, kształtowania świadomości własnego ciała. Policzyć, skategoryzować czy uszeregować można wszystko! Ale przede wszystkim chodzi o super zabawę. Jeśli przy okazji nauczymy się ciekawych rzeczy, to takie skutki uboczne jesteśmy w stanie zaakceptować?
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2 lata)
Zapraszamy wszystkie dzieci na cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych prowadzonych przez Panią Joasię. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne. Poznajemy otaczający nas świat wszystkimi zmysłami śmiejąc się przy tym i bawiąc. A wszystko to w ciepłej i przyjaznej atmosferze pozwalającej Waszym pociechom w łatwy sposób otworzyć się na inne dzieci, a tym samym rozwijać ich umiejętności społeczne.

RoboKids (od 4 lat) 
To niesamowite zajęcia rozwijające u dzieci pomysłowość i wyobraźnię przestrzenną. Aby ożywić niesamowitego robota zbudowanego z zestawów RoboKids maluchy muszą skorzystać z napisanego przez siebie programu, który powstaje poprzez założenie obrazkowych kart. Robot odczytując obrazki, zaczyna samodzielnie wykonywać powierzone mu zadania! 
czas trwania 75 min
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Wesołe eksperymenty (3,5 – 11 lat/ 60 minut) Koszt jednych zajęć 35zł (Karnet 120zł – 4 wejścia)
Specjalnie zaprojektowana sala, fartuchy, rękawice i okulary ochronne, menzurki, kolby i pipety pozwalają nam na stworzenie laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać. Wspólnie odkryjemy właściwości wody i powietrza, dowiemy się skąd się bierze szkło i jak obrać surowe jajko. Wytworzymy chmury i zamkniemy je w bańkach mydlanych. Ukryjemy się w lawinie gęstej mgły i przeprowadzimy eksperyment chemiczny, którego efektem będzie “prawdziwy” śnieg. A to dopiero początek naszych spektakularnych doświadczeń.

Warsztaty kulinarne (4-7 lat)
Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść. 
Cena pojedynczych zajęć wynosi 40 zł, zaś pakietu 4 zajęć 140 zł.

Pa Pa Tki (2-3 lata) 
Zajęcia adaptacyjne i umuzykalniające z elementami sensoplastyki. Zajęcia pomagają rodzicom i dzieciom przygotować się do rozstania na kilka godzin, kilka razy w tygodniu. Papatki to początek oswajania się z nowa sytuacją związaną z pójściem do żłobka lub przedszkola. Cele zajęć:

- wspomaganie dziecka w procesie przystosowania się do życia w grupie dzieci;
- zmniejszenie u dziecka i rodziców lęku przed rozstaniem,
- zapoznanie dziecka z postacią wychowawczyni,
- rozwijanie u dzieci umiejętności społecznych.
Cena pojednych zajęć wynosi 40zł, zaś pakiet 4 zajęć 140 zł

Zajęcia ceramiczne (5-9 lat)
Ceramika jest wspaniałą formą rozładowywania wszelkiego rodzaju napięć. Uczy cierpliwości, pokory, rozwija zdolności manualne, kreatywność i daje szersze spojrzenie na świat. Dzięki pracy i jej efektom pomaga rozbudzić pewność siebie, wyrażać emocje i artystyczną wrażliwość.

Podczas zajęć młodzi uczestnicy poznają różne rodzaje technik ceramicznych:

  • wałeczki łączone na szlam
  • wałeczki zacierane
  • dekorowanie przy użyciu szlamu
  • zdobienie przez odciskanie
  • formowanie z plastra
  • formy ażurowe
  • zdobienie szkliwami
  • zdobienie angobami

Cena pojednych zajęć wynosi 35zł, zaś pakiet 4 zajęć 120 zł

Zapisy na zajęcia odbywają się telefonicznie pod numerem 500 200 200 (wewn. 7) oraz mailowo galeriapolnocna@fikolki.pl. W zajęciach uczestniczy od 3 do 8 dzieci.