Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć i nasz grafik:

Gordonki (0-3 lata)

Math@baby (10-16 miesięcy i 17 miesięcy-2 lata)

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2 lata)

Djembel Dance (4-6 lat i 7-10 lat)

RoboKids (od 4 lat)

Warsztaty Szalonego Naukowca (4-10 lat)

Warsztaty kulinarne (4-7 lat)

Programowanie Minecraft (5-7 lat)

Gordonki (0-3 lata)
Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona. Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją, – w pierwszej kolejności za pomoczą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Math@baby (10-16 miesięcy i 17 miesięcy-2 lata)
To zabawy z obszarów: porównywania i klasyfikowania, sortowania przedmiotów pod względem wielkości, ciężkości, koloru, kształtu-czyli praca na zbiorach, szeregowania i grupowania ze względu na cechu matematyczne takie jak: pusty, pełny, duży, mały, następny, kolejny, pasujący czy niepasujący, orientacji w przestrzeni-pod,nad,obok…, budowania pierwszych relacji z instruktorem-nauczyciele, dorosłym, innym niż domownik, poznawania świata z poziomu zmysłów, usprawniania „ małej motoryki”, rozwijania poczucia rytmu, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, kształtowania świadomości własnego ciała. Policzyć, skategoryzować czy uszeregować można wszystko! Ale przede wszystkim chodzi o super zabawę. Jeśli przy okazji nauczymy się ciekawych rzeczy, to takie skutki uboczne jesteśmy w stanie zaakceptować?
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Fantastyczny świat Malucha (1,5-2 lata)
Zapraszamy wszystkie dzieci na cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych prowadzonych przez Panią Joasię. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne. Poznajemy otaczający nas świat wszystkimi zmysłami śmiejąc się przy tym i bawiąc. A wszystko to w ciepłej i przyjaznej atmosferze pozwalającej Waszym pociechom w łatwy sposób otworzyć się na inne dzieci, a tym samym rozwijać ich umiejętności społeczne.

Djembel Dance (4-6 lat i 7-10 lat)
Zajęcia taneczne oparte na dźwiękach, gestach i ruchach wywodzących się z tradycyjnych tańców afrykańskich.Energiczne ruchy w naturalny sposób angażują pracę całego ciała. Djembel jest nie tylko świetną zabawą, ale również świetnym treningiem koordynacji ruchowej dla najmłodszych.Żywiołowy, energetyczny, radosny - taki jest Djembel. Chociaż w Polsce jeszcze jest mało znany, tańczą go chętnie młodsi i starsi. Daj się ponieść afrykańskim rytmom!

Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

RoboKids (od 4 lat) 
To niesamowite zajęcia rozwijające u dzieci pomysłowość i wyobraźnię przestrzenną. Aby ożywić niesamowitego robota zbudowanego z zestawów RoboKids maluchy muszą skorzystać z napisanego przez siebie programu, który powstaje poprzez założenie obrazkowych kart. Robot odczytując obrazki, zaczyna samodzielnie wykonywać powierzone mu zadania! 
czas trwania 75 min
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Warsztaty szalonego naukowca (4-10 lat)
Zajęcia to widowiskowe pokazy eksperymentów, w trakcie których dzieci uczą się zagadnień z zakresu chemii i fizyki. Szeroki wachlarz doświadczeń sprawia, że zajęcia są interesujące zarówno dla 4- jak i 9-latka. Warsztaty odbywają się w zabawnej atmosferze, o którą dba prowadzący – Szalony Profesor.
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Warsztaty kulinarne (4-7 lat)
Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść. 
Cena pojedynczych zajęć wynosi 40 zł, zaś pakietu 4 zajęć 140 zł.

Programowanie Minecraft (5-7 lat)
Wspólnie z uczestnikami przeniesiemy świat Minecrafta do rzeczywistości budując roboty LEGO Mindstorms zbierające surowce, walczące z Creeperami, czy też budujące schronienia. 
Każdego dnia na naszych uczestników czekać będą również wyjątkowe wyzwania w grze Minecraft – piramida pełna zagadek, labirynt Minotaura a także wyczynowe areny.
Cena pojedynczych zajęć wynosi 35 zł, zaś pakietu 4 zajęć 120 zł.

Zapisy na zajęcia odbywają się telefonicznie pod numerem 500 200 200 (wewn. 7) oraz mailowo galeriapolnocna@fikolki.pl. W zajęciach uczestniczy od 3 do 8 dzieci.