Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć:

Warsztaty kulinarne (4-7 r.ż. / 60 minut) koszt jednych zajęć 40 zł (karnet 140 zł – 4 zajęcia)
Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść

Wesołe eksperymenty (3,5 – 11 r.ż./ 60 minut) koszt jednych zajęć 35 zł (karnet 120 zł – 4 zajęcia)
Specjalnie zaprojektowana sala, fartuchy, rękawice i okulary ochronne, menzurki, kolby i pipety pozwalają nam na stworzenie laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać. Wspólnie odkryjemy właściwości wody i powietrza, dowiemy się skąd się bierze szkło i jak obrać surowe jajko. Wytworzymy chmury i zamkniemy je w bańkach mydlanych. Ukryjemy się w lawinie gęstej mgły i przeprowadzimy eksperyment chemiczny, którego efektem będzie “prawdziwy” śnieg. A to dopiero początek naszych spektakularnych doświadczeń.

RoboKids (od 4 r.ż./ 60 minut) koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 zajęcia)
Zajęcia rozwijające u dzieci pomysłowość i wyobraźnię przestrzenną. Aby ożywić niesamowitego robota zbudowanego z zestawów RoboKids dzieci muszą skorzystać z napisanego przez siebie programu, który powstaje poprzez założenie obrazkowych kart. Robot odczytując obrazki, zaczyna samodzielnie wykonywać powierzone mu zadania!

Fantastyczny Świat Malucha (0,5-3 r.ż. / 60 minut) koszt jednych zajęć 35 zł (karnet 120 zł – 4 zajęcia)
Zapraszamy wszystkie dzieci na cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych, przygotowujących maluchy do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Każdy miesiąc życia Waszych dzieci to ogromny postęp w ich rozwoju, dlatego proponujemy podział na dwie grupy wiekowe. Umożliwia on prawidłową stymulację oraz odpowiedni dobór materiałów tak, aby dzieci wyniosły z zajęć jak najwięcej. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne.

Gordonki (0-3 r.ż./ 60 minut) koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 zajęcia)
Zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona. Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka przede wszytskim za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją, – w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 miesięcy/45 minut) koszt jednych zajęć 35zł (karnet 120zł – 4 zajęcia)
Już w brzuchu mamy maluszki słyszą pierwsze dźwięki: bicie serca, głos rodziców czy słuchaną przez nas muzykę. Potrafią także rozróżniać smaki i zapachy, a ich skóra i wzrok reagują na pierwsze bodźce. Wspólnie będziemy kontynuować tę niezwykłą przygodę, jaką jest poznawanie otaczającego nas świata za pomocą zmysłów.
• przedmioty w kolorach tęczy, które będziemy nie tylko dotykać, ale także zgniatać, podrzucać, przesypywać i chować,
• wesołe zabawy pobudzające rozwój Waszych pociech,
• muzyka, która pozwoli się zrelaksować,
• a przede wszystkim niezastąpiony kontakt z rodzicem wspierający budowanie trwałej więzi.
Pokażcie Waszemu maluszkowi jak piękny jest świat :)

Rozbieganki (2-3 r.ż/45 min) koszt jednych zajęć 35 zł (karnet 120 zł- 4 zajęcia).
Zajęcia ogólnorozwojowe z duża dawką ruchu. Dzieci razem ze swoim instruktorem i rodzicami świetnie się bawią rzucając, turlając się, biegając. Nie zabraknie zabaw z przyborami takimi jak piłki, piórka, chustki, liny, materace, piłki do rehabilitacji, tunele czy ścieżki sensoryczne. Będą także zabawy przy muzyce, czy proste układy do znanych piosenek dla dzieci. Instruktor zaplanuje zabawy tak, aby poznać każdego podopiecznego- jego predyspozycje nad którymi wspólnie z rodzicem będzie pracować.

MatSensorki(1-2 r.ż./45 min) koszt jednych zajęć 35 zł (karnet 120 zł- 4 zajęcia
Zabawy z obszarów:
- porównywania i klasyfikowania
- sortowania przedmiotów pod względem wielkości, ciężkości, koloru, kształtu - czyli praca na zbiorach
- orientacji w przestrzeni
- szeregowania i grupowania ze względu na cechy matematyczne takie jak: pusty, pełny, duży, mały, następny, kolejny, pasujący czy niepasujący
- budowania pierwszych relacji z instruktorem- nauczycielem
- poznawania świata z poziomu zmysłów
- usprawniania „małej motoryki”
- rozwijanie poczucia rytmu
- doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej
- kształtowanie świadomości własnego ciała

Warsztaty edukacyjne Eden (40 min, zajęcia w ramach biletu wstępu.)
Wygoda - Warsztat mający na celu uświadomienie dzieci i ich rodziców co dzieje się z zakupywanym przez nich plastikiem we wszelkiej postaci. Dzieci sprawdzą swoją wiedzę w tematycznych grach i zabawach z nagrodami.
Zdrowie - Warsztat ten ma na celu uświadomienie dzieci i rodziców ile cukru i sztucznych składników zawierają ich ulubione napoje. Dzieci będą mogły przygotować swoje własne kombinacje wód smakowych, używając do tego zdrowych produktów bez sztucznych dodatków! Nasz dietetyk opowie jakich zdrowych nawyków powinniście przestrzegać.